dnes je 29.07.2016 svátek má Marta

Malé (ale naše) noviny


Neváhej a klikni na celodenní vysílání!
DTA je nositelem mimořádné novinářské ceny Ferdinanda Peroutky 2004
DTA byla organizací uznanou MŠMT ČR pro práci s dětmi a mládeží
DTA obdržela v roce 2013 medaili 2. stupně MŠMT
Činnost DTA podporuje MŠMT, Ministerstvo kultury, Hlavní město Praha

Google
Vyhledávání
v Malých novinách
Rozšířené vyhledávání

kategorie


V tomto měsíci vyšlo:
  Malé (ale naše) Rádio Domino
  Malá (ale naše) televize

  Chceš vidět naše videa? Klikni SEM.

  Prázdniny bez nudy
  AKTUÁLNÍ POZVÁNKY


  Krkonošské turistické vysílání

   Vysílání si pustíš kliknutím na logo.


  Novinky denně na tvůj mail

  Chceš mít přehled o tom, co je na Malých (ale našich) novinách nového? Přihlas se jako odběratel. Budeš na svůj mail pravidelně dostávat nejnovější zprávy!
  Odběry

  Počet odběratelů: 53Úprava odběrů
  • ZLATÝ ÁMOS
  • Expedice Mars
  • Radio Domino
  • wp
  • Borovice
  • Adam
  • centrum vysocina  DTA18.07.2016, 14:42:00

   Hudební a divadelní Sedmihorské léto letos připravilo jedenáct samostatných akcí. S úspěšnými koncerty skupiny Jelen a legendární Marty Kubišové se minulý týden překlopilo do své druhé poloviny. Tento čtvrtek pokračuje koncertem Anety Langerové.

  DTA18.07.2016, 00:00:00

  Jsou knihy, které můžu číst opakovaně, a přesto se mi líbí. Jsou knihy, ze kterých se v naší rodině často cituje. Patří k nim i Saturnin od Zdeňka Jirotky. Navíc jsem několikrát viděl i film, který podle knihy vznikl. Zvlášť se mi do paměti zaspal nezapomenutelný výkon herce Oldřicha Víznera v roli sluhy Saturnina. Když jsem pak zjistil, že novou audioknihu Saturnin čte právě Oldřich Vízner, měl jsem obavy, že jakmile uslyším jeho hlas, budu v osobě vypravěče v duchu vidět sluhu.

  Šmejkalová Romana17.07.2016, 20:59:00

  Ráno jsem nastoupila do autobusu a usedla na místo u okénka. Autobus se rozjel a na další zastávce přistoupil pán, držící v ruce dvě buchty. Autobus stál a chvíli se nic nedělo. Z okna jsem zahlédla, jak vystoupil řidič z vozu a šel dozadu k výfuku a něco tam zkoumal. 

  Dohnalová Tereza - dot16.07.2016, 16:40:00

   Většina z vás si asi řekne „kdo se o prázdninách může nudit!?“. Já si ale myslím, že se mezi vámi někdo takový určitě najde. V novém videu jsem pro vás připravila pár typů na výlet, na kterých se určitě nudit nebudete. 

  (Úvodní foto Marie Čcheidzeová.)

  Šmejkalová Romana15.07.2016, 20:51:00

  Před časem jsem psala článek o pejskovi, který šel po stopách ježka, najdete ho ZDE. Další článek pak byl na podobné téma, ale to roztomilé jezevčí štěňátko lovilo myši. TADY si ho můžete také přečíst. Představte si, že příběhy o rozpustilé jezevčí fence Bobině mají pokračování.

  Rádio Slovanka14.07.2016, 20:37:00

   A je to tu, konečně a super. Sedmý díl příběhů z předaleké galaxie se dočkal knižního zpracování. Kniha podle scénáře Georga Lucase a Lawrence Kaschana popisuje zfilmovaný příběh. 

  DTA14.07.2016, 00:00:00

  I když Hurvínek letos oslavil 90. narozeniny, má tu velkou výhodu, že je stále malým roztomilým klukem. Ale vlastně - je to výhoda, že nestárne? Jak si můžeme přečíst v knížce Hurvínkovo přání, on si to rozhodně nemyslí. Naopak. Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí chodit do školy, poslouchat taťuldu Spejbla, chodit na procházky s Žerykem a navíc taky uklízet svůj pokojíček. Když ho ještě ke všemu pokladní nepustí do kina na film s jeho oblíbeným hrdinou, protože je ještě malý, pěkně se naštve.

  DTA13.07.2016, 10:22:00

  Pro velký zájem byla výstava Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem prodloužena až do 29. července. Návštěvníci tak mohou v Galerii Villa Pellé, zhlédnout knižní ilustrace a filmové plakáty významného ilustrátora Jiřího Šalamouna celou první půlku prázdnin. V době horkých letních dní rodiče i děti jistě ocení také příjemné posezení v kavárně v klidné zahradě vily, kde je možné si po návštěvě výstavy odpočinout. 

  DTA12.07.2016, 21:11:00

   V pondělí 11. července byl na Výstavišti v Holešovicích vernisáží dětských kreseb slavnostně zahájen 1. umělecký dětský festival Praha 2016. Návštěvníkům se představily obrázky dětí z Číny a České republiky. Pořadateli festivalu jsou Česko-čínská společnost, Česko-čínská společnost pro kulturní výměnu a Folklorní sdružení ČR. Záštitu nad festivalem převzali místopředsedové Poslanecké sněmovny ČR Zdeněk Škromach a Vojtěch Filip. Podívejte se na video ze zahájení a poslechněte si rohovor s předsedkyní Česko-čínské společnosti Zlatou Černou.

  Šmejkalová Romana07.07.2016, 11:05:29

   Zmrzlina je v létě pro mnoho lidí tou nejlepší kamarádkou. V horkém letním období totiž jako jedna z mála potravin, dokáže osvěžit. Zmrzlý, mražený krém v kornoutku spolehlivě zchladí rozehřáté tělo.   V obchodech se prodává tolik druhů zmrzliny, že když tam jdu já, tak tam strávím velmi dlouhou dobu. Jakmile si mám vybrat mezi něčím, čeho existuje více druhů, tak mám vždy dilema. U zmrzliny to platí dvojnásobně. Zvolit si jen jednu, mezi 20 druhy, není pro mě vůbec jednoduché. Každá zmrzlina je originální a všechny chutnají skvěle.

  Šmejkalová Romana30.06.2016, 22:54:00

   Začínají prázdniny, což je oblíbené období snad všech školou povinných. Dva měsíce plné slunce, zábavy, cestování a hlavně bez učení. Poslední červnový den se většinou chodí do školy jen na chvíli, jelikož se žákům a studentům rozdává dokument, který shrnuje veškeré jejich snažení za uplynulý půlrok. V tento slavnostní den bývají děvčata oblečena v šatech, někteří kluci mají bílé košile a téměř všichni v rukách drží desky, do kterých si své vysvědčení dávají, aby se neponičilo. 

  Šmejkalová Romana27.06.2016, 21:24:00

  Asi každého něco štve - alespoň občas. Podívejte se, co štve nejen některé kamarády a kamarádky Romany Šmejkalové, ale také třeba zpěvačku a herečku Dádu Patrasovou.

  Dohnalová Tereza - dot28.06.2016, 00:00:00

   Je tu poslední díl „svět nás základoškoláků“ a jelikož prázdniny jsou už na dosah ruky je čas na hry a to jak deskové i počítačové. Tentokrát jsem zjišťovala, jaké vás baví nejvíce a kdo z vás si raději sedne k počítači a kdo si zahraje s kamarády deskovou hru?

  Šmejkalová Romana27.06.2016, 22:16:00

   Třetí díl našeho rozhlasového seriálu se bude věnovat krásnému bílému sportu, který je známý po celém světě. Je to tenis, kterému se moderátorka Romana Šmejkalová věnuje již několik let a tak využila svých znalostí a vymyslela si otázky, právě na téma tenis. Znát odpovědi nebylo pro Vojtu a Terku vůbec jednoduché. Poslechněte si zvukový záznam nového dílu a určitě nepřijdete o trochu legrace a mnoho nových znalostí ze sportovní oblasti. 

  Následující ...
  Poslední aktualizace 18.07.2016 14:48:30 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2016 Všechna práva vyhrazena.
  Články vyjadřují názory autorů, ne redakce. Nevyžádané rukopisy jsou vítané, ale nevracejí se. Přebírání článků všem doporučujeme s podmínkou, že bude uveden zdroj DTA.
  Pište nám na dta@dta.cz
  /