dnes je 25.08.2016 svátek má Radim

Malé (ale naše) noviny


Neváhej a klikni na celodenní vysílání!
DTA je nositelem mimořádné novinářské ceny Ferdinanda Peroutky 2004
DTA byla organizací uznanou MŠMT ČR pro práci s dětmi a mládeží
DTA obdržela v roce 2013 medaili 2. stupně MŠMT
Činnost DTA podporuje MŠMT, Ministerstvo kultury, Hlavní město Praha


Malé (ale naše) Rádio Domino
Malá (ale naše) televize

Chceš vidět naše videa? Klikni SEM.

Prázdniny bez nudy
AKTUÁLNÍ POZVÁNKY


Krkonošské turistické vysílání

 Vysílání si pustíš kliknutím na logo.


Novinky denně na tvůj mail

Chceš mít přehled o tom, co je na Malých (ale našich) novinách nového? Přihlas se jako odběratel. Budeš na svůj mail pravidelně dostávat nejnovější zprávy!
Odběry

Počet odběratelů: 53Úprava odběrů
  • ZLATÝ ÁMOS
  • Expedice Mars
  • Radio Domino
  • wp
  • Borovice
  • Adam
  • centrum vysocinaDTA24.08.2016, 15:43:39

Festival vědy, který se uskuteční ve středu 7. září 2016 na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích, má v letošním roce velké ambice. Organizátoři chtějí překonat magickou hranici 15 000 návštěvníků a zažehnout v nich zájem o techniku a přírodní vědy. Pro účastníky akce bude připraveno více než 70 interaktivních a zábavných expozic a 7 populárně naučných přednášek. Téma festivalu „BOJUJEME S VIRY“ připomíná nedožité 80. narozeniny profesora Antonína Holého, který patřil mezi nejznámější a nejuznávanější české vědce mezi laickou i odbornou veřejností.

Šmejkalová Romana23.08.2016, 16:30:00

 O prázdninách jsem jela na několik dní na statek k babičce a dědečkovi, kteří chovají slepice, prasata, krávu a králíky. Byly to senzačně strávené prázdniny, o kterých se stalo mnoho událostí. Jedna je však přece jen ze všech nejzajímavější. Když jsme s babičkou plely na zahrádce záhony, najednou jsem zahlédla huňatý ocas, který zabíhal do stodoly. Myslela jsem si, že to byla naše kočka Mela, která je bílozrzavá, ale přišlo mi, že Mela má ocas trochu jiný než byl ten, který jsem viděla. Po chvíli se huňatý ocas objevil u dveří stodoly znovu. Už jsem ale poznala, že nejde o naší kočku, ale o chytrou lišku.

DTA17.08.2016, 14:46:00

 Zpěvák a herec Václav Neckář natočil v roce padesátého výročí od vydání svého prvního alba,  které vyšlo u firmy Supraphon v roce 1966 pod názvem „Václav Neckář zpívá pro mladé“ nový letní singl. Duet Kluk z plakátu nazpíval Václav Neckář s mladou zpěvačkou, textařkou a skladatelkou Patricií.

DTA13.08.2016, 00:00:00

 Již po osmnácté nabízí  Zlatý oříšek ve spolupráci s Českou televizí šanci a podporu všem aktivním, šikovným a úspěšným dětem a dětským kolektivům České republiky, které vynikají v jakémkoliv oboru, nebo vytvářejí něco mimořádného, či společensky prospěšného.

DTA12.08.2016, 20:22:47

 Jezdíte na tábory, výpravy nebo výlety vlakem? Jezdíte vlaky Českých drah? Předpokládáme že ano. Vyznáte se však v systému objednávek skupinových jízdenek u ČD? Víte, kdy je třeba jízdenku objednat, kdy zaplatit a kde ji vlastně koupit? Na všechny otázky vám odpoví video, které vytvořila Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Českými drahami (viz pokračování článku).

DTA10.08.2016, 08:54:35

 Čtvrtek 4. srpna patřil v Sedmihorkách u Turnova folku, romantice a dokonalé prázdninové náladě. Sedmihorské léto na svém pódiu hostilo největší folkovou legendu u nás – Honzu Nedvěda. Oblíbený festival do konce prázdnin chystá ještě dvě akce.

DTA03.08.2016, 17:08:38

 I ve světě rekordů může být řeč o něčem, co zní až pohádkově - tedy i o čarodějném kruhu! Takhle se totiž nazývá jev, který vytvářejí některé druhy hub. Prostě rostou v kruhu: větší množství hub v takovém případě dokáže vytvořit více či méně pravidelný obrys připomínající kruh. 

DTA18.07.2016, 14:42:00

 Hudební a divadelní Sedmihorské léto letos připravilo jedenáct samostatných akcí. S úspěšnými koncerty skupiny Jelen a legendární Marty Kubišové se minulý týden překlopilo do své druhé poloviny. Tento čtvrtek pokračuje koncertem Anety Langerové.

DTA18.07.2016, 00:00:00

Jsou knihy, které můžu číst opakovaně, a přesto se mi líbí. Jsou knihy, ze kterých se v naší rodině často cituje. Patří k nim i Saturnin od Zdeňka Jirotky. Navíc jsem několikrát viděl i film, který podle knihy vznikl. Zvlášť se mi do paměti zaspal nezapomenutelný výkon herce Oldřicha Víznera v roli sluhy Saturnina. Když jsem pak zjistil, že novou audioknihu Saturnin čte právě Oldřich Vízner, měl jsem obavy, že jakmile uslyším jeho hlas, budu v osobě vypravěče v duchu vidět sluhu.

Šmejkalová Romana17.07.2016, 20:59:00

Ráno jsem nastoupila do autobusu a usedla na místo u okénka. Autobus se rozjel a na další zastávce přistoupil pán, držící v ruce dvě buchty. Autobus stál a chvíli se nic nedělo. Z okna jsem zahlédla, jak vystoupil řidič z vozu a šel dozadu k výfuku a něco tam zkoumal. 

Dohnalová Tereza - dot16.07.2016, 16:40:00

 Většina z vás si asi řekne „kdo se o prázdninách může nudit!?“. Já si ale myslím, že se mezi vámi někdo takový určitě najde. V novém videu jsem pro vás připravila pár typů na výlet, na kterých se určitě nudit nebudete. 

(Úvodní foto Marie Čcheidzeová.)

Šmejkalová Romana15.07.2016, 20:51:00

Před časem jsem psala článek o pejskovi, který šel po stopách ježka, najdete ho ZDE. Další článek pak byl na podobné téma, ale to roztomilé jezevčí štěňátko lovilo myši. TADY si ho můžete také přečíst. Představte si, že příběhy o rozpustilé jezevčí fence Bobině mají pokračování.

Rádio Slovanka14.07.2016, 20:37:00

 A je to tu, konečně a super. Sedmý díl příběhů z předaleké galaxie se dočkal knižního zpracování. Kniha podle scénáře Georga Lucase a Lawrence Kaschana popisuje zfilmovaný příběh. 

DTA14.07.2016, 00:00:00

I když Hurvínek letos oslavil 90. narozeniny, má tu velkou výhodu, že je stále malým roztomilým klukem. Ale vlastně - je to výhoda, že nestárne? Jak si můžeme přečíst v knížce Hurvínkovo přání, on si to rozhodně nemyslí. Naopak. Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí chodit do školy, poslouchat taťuldu Spejbla, chodit na procházky s Žerykem a navíc taky uklízet svůj pokojíček. Když ho ještě ke všemu pokladní nepustí do kina na film s jeho oblíbeným hrdinou, protože je ještě malý, pěkně se naštve.

DTA13.07.2016, 10:22:00

Pro velký zájem byla výstava Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem prodloužena až do 29. července. Návštěvníci tak mohou v Galerii Villa Pellé, zhlédnout knižní ilustrace a filmové plakáty významného ilustrátora Jiřího Šalamouna celou první půlku prázdnin. V době horkých letních dní rodiče i děti jistě ocení také příjemné posezení v kavárně v klidné zahradě vily, kde je možné si po návštěvě výstavy odpočinout. 

Následující ...
Poslední aktualizace 24.08.2016 15:43:43 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2016 Všechna práva vyhrazena.
Články vyjadřují názory autorů, ne redakce. Nevyžádané rukopisy jsou vítané, ale nevracejí se. Přebírání článků všem doporučujeme s podmínkou, že bude uveden zdroj DTA.
Pište nám na dta@dta.cz
/